A hialuronsavas ránctöltőanyagok alkalmazása, azaz főként az arc- és szájtöltések egyre általánosabb esztétikai beavatkozásnak számítanak és rendkívül népszerűek is. Sokakat azonban visszatart a félelem, hogy vajon tényleg olyan lesz-e a végeredmény, ahogy azt elképzelték és nem fogják-e megbánni a döntésüket. Éppen ezért ebben a cikkben 5 pontban gyűjtöttük össze a legfontosabb tudnivalókat, hogy megnyugvással dönthess.
Nem mindegy, hogy egy képzett orvosra vagy egy ügyes kezű kozmetikusra bízzuk magunkat. Az orvos kiválasztásakor helyezzünk nagy hangsúlyt a személyes tapasztalatra, fontos, hogy kiben tudnánk megbízni. Erre kíváló alkalom az esztétikai konzultáció, amelynek során nem csak az egyes beavatkozásokról és az egyéni igényekről, ajánlásokról tudunk tájékozódni, hanem meggyőződhetünk arról, hogy jól tudunk-e majd együttműködni a kezelések során.
Egy tapasztalt orvos megfelelően méri fel az arcunk állapotát, szimmetriáját, kontúrját, és javaslatot tesz a legmegfelelőbb kezelésre. Az anyag mennyiségét és az injekciók helyét is jól be tudja állítani a természetes hatás érdekében, és minimalizálni tudja az esetleges mellékhatások kockázatát. Így elkerülhetjük a komplikációkat, a fájdalmat és a szövődményeket. Továbbá, egy jó szakorvos a páciensek személyre szabott igényeire összpontosít.
Az arc- és szájfeltöltések során a felhasznált anyag nagyon fontos szerepet játszik az elérni kívánt eredmények és a páciens biztonsága szempontjából. Nem érdemes kísérletezni olyan „no name” termékekkel, amelyekről semmilyen információ nem áll rendelkezésre a minőségükről vagy az összetételükről. Gyanús, ha túl olcsó a töltőanyag és a beavatkozás, ezektől nem sok jóra számíthatunk a látványt és a tartósságot tekintve. Jobb, ha olyan márkaneveket keresünk, amelyek bizonyítottak, prémium minőséget takarnak és amelyeket sok orvos is használ és ajánl. Például a Theosyal, Juvederm és a Radiesse minőségi töltőanyagok. Mindig tájékozódjunk kezelőorvosunktól, milyen anyagot használ.
Az utóbbi években sok olyan esetet lehet látni, amikor a páciensek túlzásba viszik a kezelést, és túl sokszor vagy túl sok mennyiségű feltöltőanyagot használnak. Fontos megérteni, hogy a több nem mindig jobb, és hogy az arcfeltöltő kezeléseknek bizonyos korlátai vannak. Az orvosoknak meg kell határozniuk, hogy mennyi feltöltőanyagra van szükség a megfelelő eredmények eléréséhez, és nem szabad túlzásba vinni a kezelést az adott területen. Már 1-2 ml feltöltőanyaggal is szép és természetes eredményeket lehet elérni. A túl sok feltöltőanyag alkalmazása azzal a kockázattal jár, hogy az eredmény túlzott vagy torz lesz, ami növeli az esetleges szövődmények és mellékhatások kockázatát is. Emellett, ha a kezelést túlzásba viszik, az eredmények nem lesznek hosszú távon tartósak, és a páciensnek gyakran további kezelésekre lesz szüksége. Ezért fontos, hogy a páciens és az orvos is egyaránt tisztában legyenek azzal, hogy a túlzásba vitt arcfeltöltő kezelések nem oldanak meg semmit, és hogy a megfelelő mennyiségű feltöltőanyag használata sokkal jobb eredményeket hozhat, hosszú távon tartósabb eredményekkel és kisebb kockázattal.
Az arc- és szájfeltöltő kezelések segítenek csökkenteni az öregedés jeleit, felfrissíteni az arcot és javítani az arcvonásokat. Azonban, amikor valaki ilyen kezelést tervez, fontos, hogy reális céljai legyenek. A pácienseknek tisztában kell lenniük azzal, hogy az ilyen kezelések nem varázsütésként hatnak, és hogy az elérhető eredmények korlátozottak.
Fontos megértenünk, hogy a feltöltőanyagok milyen hatással lesznek az arcukra, és hogy az eredmények meddig fognak tartani. Éppen ezért vitassuk meg a lehetőségeket az orvosunkkal, és legyünk tisztában azokkal a korlátokkal, amelyek befolyásolhatják az eredményeket, például az arc anatómiájával és az életkorunkkal.
Az orvosnak fontos szerepe van az informálásban, és az elvárások reális szintre állításában. Így állítható fel egy megfelelő kezelési terv. Azonban, ha a páciens irreális elvárásokkal érkezik a kezelésre, nem tudja elfogadni az ajánlásokat, az csalódáshoz vezethet. Fontos a jó együttműködés!
Továbbá azzal is érdemes tisztában lenni, hogy a legjobb végeredmény érdekében szükség lehet kiegészítő kezelésekre is. Ezekről az orvosod mindig tájékoztat a konzultáción.
Tapasztalataink szerint a páciensek gyakran nem fordítanak megfelelő figyelmet az utókezelési javaslatok betartására. Például botox után 2 hétig nem javasolt napozni, szoláriumozni (ez egyébként sem javasolt!), szaunázni. Pedig ezek nagyon fontosak, mert segítenek az elvárt eredmények elérésében és megtartásában.
A beavatkozást végző szakember az eljárás után részletes utasításokat ad a pácienseknek a gyógyulási folyamatról, az elvárható eredményekről, az esetleges életmód változtatásról és a gyógyulás időtartamáról. Fontos az utasítások betartása a komplikációk és szövődmények megelőzése érdekében, illetve, hogy az esetlegesen kialakult és elkerülhetetlen mellékhatások mielőbb gyógyuljanak (duzzanat, bevérzés). Érdekelnek az esztétikai beavatkozásokkal kapcsolatos tévhitek? Egy korábbi cikkünkben összegyűjtöttük őket. Ha szívesen elolvasnád, kattints IDE. További érdekességekért pedig kövess minket Facebook-on
BŐRGYÓGYÁSZAT
ORVOSI ESZTÉTIKA
A vizsgálatra vagy konzultációra időpont-egyeztetés a megadott telefonszámon szükséges.
Minden jog fenntartva | 2022 © Bőr Mánia Kft. | Adatkezelési nyilatkozat | Nyereményjáték szabályzat